POZOR! Nechci tu žádné reklamy, pokud neumíte číst, a přesto ji sem dáte, ihned mažu.
Jestli se vám chce, klidně můžete komentovat články. Asi mám auru, která psaní komentářů nepodporuje, ale věřte mi, že je ocením.

Přiznání MUNI

14. dubna 2013 v 14:21 | Naira |  Ridiculum vitae
"Uznávám jen právníky a mediky. Zbytek nemá páru o tom, co je to opravdické učení."

Asi každý z vás postřehl tento fenomén, který jednoznačně ovládl fb. Každý se předhání, co vtipnějšího a víc šokujícího tam šoupne, a někteří holt stále holdují klasickému škatulkování. Studuji jednu z humanitních fakult, čímž jsem automaticky zařazená ve škatulce - sračkoidní obor - aniž by se mě kdokoliv zeptal, jak že se mi jenom studuje a co to obnáší. Už jsem se s tím stihla i smířit, přeci jenom to poslouchám od prváku, takže to je dost času se nad to povznést. Ale co mě zaráží, je množství lidí, kteří si v tomto škatulkování hoví jako prasata v žitě.

Sranda je, že toto škatulkování začíná už ve školce, kde přeci ti starší byli vždy lepší. Pak to pokračuje základní školou, kde je evidentně tou nejlepší třídou áčko. Pak jsme na střední, kde jednoznačně vládnou gympláci. Přece jenom oni jsou génii lidstva, kteří mají nejtěžší střední školu, a ostatní se mohou jít zahrabat. Budu upřímná, myslela jsem si, že to střední skončí, protože na vysokou školu přece chodí inteligentní lidé. Chyba lávky, škoda.Osobně uznávám každého, kdo nemá čas ani potřebu řešit takovou kravinu, který obor je lepší a který ne. A jsem fakt hrdá na to, že patřím mezi hrstku těch, co se nad ostatní nepovyšují a neposuzují je jen podle toho, na které fakultě jsou. Upřímně? Pro mě je ten, kdo se ke mě otočí zády po té, co řeknu, co studuju, naprostý hlupák. Není třeba užívat sprostých slov, protože ten člověk má holt nízký intelekt. Abych někoho posuzuvala na základě jediné informace, tak to snad tolik mentální práce nedá, nebo snad jo? Člověk je snad složitý a jeho vlastnosti přece neurčuje jen fakulta. Jistě, najdou se společné rysy, ale jak jsem stihla zjistit, na každé fakultě se najde super člověk a totální idiot.

Vážení, zkrátka a dobře mám těch přechytřelých hlupáků až po krk.Každý obor má svoje, a pokud někdo si váží jen těch, kteří jako cvičená opice si zapamatují kvantum informací, tak hodně štěstí. Znám hodně mediků, co jsou blbí jak troky a neumí si vytvořit, a natožpak obhájit, svůj vlastní názor. Co není v učebnici, není v hlavě. A jakmile odešla od nás spolužačka na práva a začala si tu školu neuvěřitelně pochvalovat, následovaly ji další. No a nemůžou si je vynachválit. Takže jaký závěr si z toho vyvodíme?

Já se budu i nadále držet svého přesvědčení a zopakuju ho klidně ještě jednou - Každý obor je těžký, přestože obnáší něco jiného, a na každé fakultě je určité procento jak chytrých, tak i naprostých idiotů. Lékařskou a právnickou fakultu nevyjímaje, vlastní zkušenost. Takže nemám důvod, proč si jich víc považovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Destinaetus Destinaetus | E-mail | Web | 16. dubna 2013 v 19:23 | Reagovat

Mám se na co těšit koukám :D

2 Naira Naira | 17. dubna 2013 v 8:54 | Reagovat

[1]: Bohužel jo. Vysokoškoláci bývají občas taky kvalitní idioti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Najdise.cz - Horoskopy