POZOR! Nechci tu žádné reklamy, pokud neumíte číst, a přesto ji sem dáte, ihned mažu.
Jestli se vám chce, klidně můžete komentovat články. Asi mám auru, která psaní komentářů nepodporuje, ale věřte mi, že je ocením.

Věrná, ale není krásná

24. září 2012 v 17:10 | Naira |  Per aspera ad astra
Přemýšlím, jestli jsem s něčím takovým počítala a obávám se, že naprostá znechucenost školou opravdu nebyla v mých plánech. Nějak jsem si naivně myslela, že to tam bude fajn, že už umím pěkně francouzsky a že se všichni nebudou tvářit jako odborníci. No jo, ale oni se jako odborníci musí tvářit, protože oni už těmi odborníky mají být. Co to povídám, vždyť já vlastně taky! Jeminánku, to je mi ale překvapení! To mi nemohli říct dřív, že vlastně už umím perfektně francouzštinu? Nějak jsem si toho nestačila všimnout. A nebo je to pouze tím lehounkým zaváháním dnes při čtení nahlas před celou třídou? Přesně tak, jak už mnozí tušíte, četla jsem úryvek z Mm Bovary před milými novými kolegy z překladatelství a co se nestalo? Nemohla jsem to přečíst, a tak jsem jenom zoufale civěla do textu a vzádu si moje oblíbená spoužačka něco zděšeně šeptala. Vím, nemuselo to být na mě, ať žije přece paranoia, ale přece člověk nikdy neví, že. Teď beze srandy, četbu zvládám levou zadní, tak kde je chyba? Že by mi poslední události z tohoto semestru vzaly na delší dobu vítr z plachet? Pád na hubu je přeci taky posun vpřed, takže proč ten stres? Měla jsem se na to aspoň na měsíc vykašlat, ale né, škola volá a já přeci musím sedět v první lavici. Ne, opravdu, dneska jsem po 10 letech seděla v první lavici, ať žije ta ironie?

Co že mě to opravdu vytáčí? No přece to, že sedím spokojeně doma, zatím co jistí jsou venku a užívají svých přátel. Ale né, já to přece musím vyřídit, aby se ostatní mohli pořádně poveselit. Proč ne, že? Ne, já to chápu (opravdu), ale dnes jsem tak nabroušená, že to pochopení si ani moc neuvědomuju. Celkové zklamání a menší krize holt dělají své, a tak nemilosrdně v duchu drtím ty, kteří si to možná nezaslouží. Ale vždyť jo, já vím, že začátky jsou těžké a že bude líp, ale smůla je, že v životě už potřebuju i něco jiného. Ale na to bakalář nestačí, dnes musíte mít na každou hovadinu PhD. v lepším případě. Sranda co? Taky se smějete, viďte? Protože pokud ne, tak vás z toho trefí šlak, nekecám!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alexandra D. Alexandra D. | Web | 24. září 2012 v 21:58 | Reagovat

neboj, vždy může být hůř, a ta malá scénka o dnešní francouzštinu nebyla tak důležitá, vsadím se, že jestli to doopravdy umíš, příště zazáříš :-D

2 Babe Babe | 25. září 2012 v 18:36 | Reagovat

Najdeš i debily s PhD.

3 Viollet Viollet | Web | 29. září 2012 v 20:21 | Reagovat

To se stává... Taky při čtení koktám jak chujoslav, ale spíš za to může nervozita, nedělej si s tím hlavu... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Najdise.cz - Horoskopy