POZOR! Nechci tu žádné reklamy, pokud neumíte číst, a přesto ji sem dáte, ihned mažu.
Jestli se vám chce, klidně můžete komentovat články. Asi mám auru, která psaní komentářů nepodporuje, ale věřte mi, že je ocením.

Le monde des Français

5. listopadu 2011 v 11:31 | Naira
...Svět Francouzů.

Tohle je moje oblíbené a je to pro všechny romanofily. Víte z čeho vzniklo sloveso pracovat - travailler (trabajar)? Znamená to pranýřovat, přibít na 3 kůly čili mučit. Ti Francouzi jsou kouzelní, tady je krásně vidět jejich vztah k práci aneb pojďme stávkovat!!

Věděli jste, že polovina dnešních spojených států patřila Francouzskému králosvství? Jelikož jsou ale Francouzi lamy a neměli peníze na správu takového velkého území, tak jednoduše ji v roce 1803 Napoleon prodal a nechal tamější Francouze na pospas osudu.

Angličané byli ale podobně milí. Když zabrali Kanadu, tak chtěli po Acadii (jeden z regionů Nouvelle-France - Nová Francie), aby jim přísahali věrnost. Acaďané zrovna moc věrní nebyli, protože když se příblížila anglická loď, vyvěsili anglickou vlaju a u francouzů to samé. No a když jim věrnost neodpřísáhli, tak po dlouholetých konfliktech s tímto regionem se Angličané namíchli a v roce 1765 je prostě sebrali a deportovali různě po Severní Americe, nejlépe do USA. A proto, když se budete procházet po New Orleans, tak můžete zaslechnout Francouzštinu, protože tam je i dnes největší koncentrace Acadských vystěhovalců.

Znáte seriál True blood? Tak tam jeden chlapík mluví podivným jazykem a to je tzv. Cajun, čili dialekt Acadských Francouzů :)

Bonne journée!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Najdise.cz - Horoskopy