POZOR! Nechci tu žádné reklamy, pokud neumíte číst, a přesto ji sem dáte, ihned mažu.
Jestli se vám chce, klidně můžete komentovat články. Asi mám auru, která psaní komentářů nepodporuje, ale věřte mi, že je ocením.

Tento článek si neodpustím - Facebook

22. června 2011 v 11:27 | Naira |  Ridiculum vitae
Facebook - sociální server a jedno z nejdiskutovanějších témat poslední doby. Někdo tvrdí, že facebook je zlo, protože způsobuje závislost, lidé se přestanou scházet s přáteli a místo toho chatují právě na xichtknize. Prý facebook není zdrojem přátelství, ale nepřátelství, protože většina lidí v seznamu nejsou opravdoví přátelé. Nemůžeme ale popřít, ať se snažíme jakkoliv, že facebook je nebezpečný.

V čem ale tkví to nebezpečí? Nekdo je na něm opravdu závislý, ale to zdaleka není případ všech uživatelů. Zato úplně všichni jsou sevření ve spárech zla, které se nazývá - informace. Je sice pravda, že ne všichni cpou na facebook každou kravinu, ale všichni uživatelé této sociální sítě moc dobře ví, jak je snadné vědět téměř vše o životě někoho jiného. A teď si vezměme za příklad někoho, kdo krásně vyplní do základních informací, kde bydlí, z kama pochází, co studuje atd. Člověk nikdy neví, kdo tyto informace může zneužít. A nedejbože všeinformující statusy ala - jdu na záchod atd. Ty jsou spíše směšné, ale opravdu nebezpečné jsou ty statusy, které upozorňují ostatní uživatele, kde teď právě jsme (čili náš dům je prázdný - hurá vykrást), že právě teď se nám zkouška povedla/nepovedla a nebo že nás ze školy vyrazili ze školy. Že se nemůže nic stát, když to vypláznu na hlavní stranu facebooku? Tak zapátrejte v paměti, co všechno zmůžou drby, když se poctivě o vás šíří. A když takhle sesmolíte status, tak jste to vy sami, kdo ty drby šíříte jako první. Krásně jste to všem usnadnili.

Doufám, že tento článek někoho podobně bláznivého osloví a ušetří ho od plácání nesmyslů, které by mohly způsobit nejeden problém. Pište na knihu ksichtů informace, za které se nemusíte stydět a které se nestanou zbraní v rukou někoho jiného. Mír s vámi a nezapomínejte používat mozek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Babe Babe | 22. června 2011 v 16:27 | Reagovat

fuj, xichtokniha? na tu se nic nemá dávat. fajne, ať si tam chodíš kontaktovat s lidma, ale to co je vážně zlé je, že všechno, co tam dáš patří podle autorských práv jim, je to v těch... s tim s čim souhlasíš když to zakládáš.

2 Michaléna Michaléna | Web | 22. června 2011 v 21:06 | Reagovat

Tak tenhle článek nemá chybu.. pokaždý, když si na zdi čtu statusy určitejch lidí, řikam si přesně tohle.. proč maj zapotřebí každejch 5 minut měnit status a psát tam takový hovadiny do kterejch ostatním nic není.. Hlavně, že maj 1800 přátel ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Najdise.cz - Horoskopy