POZOR! Nechci tu žádné reklamy, pokud neumíte číst, a přesto ji sem dáte, ihned mažu.
Jestli se vám chce, klidně můžete komentovat články. Asi mám auru, která psaní komentářů nepodporuje, ale věřte mi, že je ocením.

Krátká úvaha

28. prosince 2010 v 14:40 | StarScream |  Ridiculum vitae
Poslední dobou ve zprávách vídám, jak doktoři bojují o zvýšení platu, tak mě napadlo, že na toto téma napíšu pár slov. Pár věcí mě nepřestává překvapovat. Doktorům bych ty peníze dala bez mrknutí oka, ale způsob, jakým si je vymáhají, mě začíná děsit. K čemu to všemu povede? Někteří doktoři odejdou, jiní zůstanou a nebo příjdou noví doktoři z východu. Bohužel to bude mít i vedlejší dopad a to, že bude mezi lidmi velké napětí. Lidé budou doktory pohrdat a budou jim to dávat najevo. Doktoři si to určitě nenechají líbit a tak to může vést k velmi "příjemné" situaci a začarovenému kruhu. 

Ano, mají málo peněz, vykonávají hodně zodpovědnou práci, ale peníze v dnešní době nemá skoro nikdo. Proto pokud jim bude přidáno, tak z toho bude jen další vlna nevole. Nevím, jaké by bylo řešení této situace. Takže sranda začíná.

Ještě mě fascinuje jiná věc. Každý ví, jak moc se ten druhý v práci nenadře, jak tam nic nedělá a proto si ty peníze nezasouží, a on chudák maká jak bulhar a dostane za to pár šestek. Vážení, tímto mě fakt neštvěte. Pokud někdo nadává na ty nebo ty, že se mají dobře, tak ať jde jejich práci dělat. Já tyto výroky opravdu nemám ráda, protože vycházím ze své vlastní zkušenosti. Moje kamarádky studují medicínu a názory některých mediků na ostatní vysokoškoláky taky nejsou růžové. Samozřejmě ne všech mediků, ne všichni z nich jsou omezení, generalizovat není zde správné. Zkrátka a dobře někteří studenti lékařské fakulty mají pocit, že jako jediní se na celé univerzitě učí, že všichni ostatní dělájí velké nic, a tudíž oni jsou ta správná elita. Taky na naší fakultě kolovaly zvěsti, jak je pajdák primitivní fakulta, jak od rána do večera nic nedělají. A ejhle! Teď jsem se dozvěděla, že na pajdáku francouzštinu nedokončil NIKDO! Aha, tak to se na lehké škole nestává nebo snad jo? Nebo připadá někomu jednoduché, mít v jednom týdnu 17 zápočtů? Já nevím, ale mě teda ne. Tak to je vážení příklad té primitivní školy. Proto nemám ráda, když si někdo stěžuje, že na té či té škole se mají dobře a nic nedělají. Tak ať to sakra jde studovat. 

Pokud něco člověk sám nezažije nebo o tom opravdu nemá ani potuchy, tak ať nikoho nesoudí a neposuzuje, kdo kolik dělá a kolik by měl za to dostat. Lidi by měli používat mozek nejenom na školu, ale taky v reálném životě, a omezenost pro mě není projevem inteligence. 

Hawk, přeju pěkný zbytek prázdnin :)

Emoce pana Segala
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 1. ledna 2011 v 22:46 | Reagovat

Super článek, Díky.

2 StarScream StarScream | 4. ledna 2011 v 11:14 | Reagovat

[1]: děkuji a není zač :)

3 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 6. března 2011 v 16:52 | Reagovat

máš to tu pekne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Najdise.cz - Horoskopy