POZOR! Nechci tu žádné reklamy, pokud neumíte číst, a přesto ji sem dáte, ihned mažu.
Jestli se vám chce, klidně můžete komentovat články. Asi mám auru, která psaní komentářů nepodporuje, ale věřte mi, že je ocením.

Jin a Jang

15. srpna 2009 v 12:24 | StarScream |  Živlová magie
Jin a jang
Jsou to dva principy energie. Jejím znakem je většinou čínská monáda, kterou asi každý z nás zná. První učení pochází z orientu. Toto učení říká že všechno, co je kolem nás, celý vesmír a my a náš svět nevyjímaje, je tvořen dvěma dynamickými silami, které se neustále proměňují a které jsou si v protikladu. Tyto dva jevy jsou nazývány různě. V matematice se značí znaménkem plus a mínus, zato v biologii je to samec a samice. Den a noc stojí proti sobě stejně jako údolí a hory, moře a pevnina, síly dostředivé proti silám odstředivým atd.
JIN
Je to síla odstředivá vznikající rotací Země kolem vlastní osy. Tato síla směřuje zevnitř ven, směrem k vesmíru. Jsou v ní obsaženy všechny expanzivní síly a tendence našeho světa. Díky této síle rosou stromy, lidé a díky ní vznikají vznešené myšlenky. Je to statická fáze.
JANG
Je opakem Jin. Je to dostředivá síla přicházející z kosmu, která vzniká spirálovým pohybem celé galaxie a směřuje k jejímu centru. Obě tyto síly, Jin i Jang, vznikají rotací, proto mají spirálový charakter.
Pro zajímavost uvedu, dvanáct principů relativity orientální filozofie JIN a JANG:
1.
Jedno jediné nekonečno se manifestuje v tendenci zároveň protikladné a doplňující se, v JIN a JANG, a to v jejich neustále proměně.
2.
JIN a JANG vznikají z nekonečného a věčného pojmu vesmíru, nepřetržitě.
3.
JIN je síla odstředivá, JANG síla dostředivá. Společně vytvářejí energii všech fenoménů.
4.
JIN přitahuje JANG a JANG přitahuje JIN.
5.
JIN odpuzuje JIN a JANG odpuzuje JANG.
6.
JIN a JANG, kombinovány v různých poměrech, vytvářejí jevy sobě nepodobné. Přitažlivost nebo odpudivost jevů je úměrná rozdílu sil JIN a JANG.
7.
Všechny jevy jsou pomíjivé. Poměr JINU a JANGU se v nich neustále mění. JIN se přeměňuje v JANG, JANG se přeměňuje v JIN.
8.
Nic není zcela JIN ani zcela JANG. Všechno je na různých stupních vyváženo oběma těmito tendencemi.
9.
Neexistuje stav neutrální. Vždy převažuje buď JIN nebo JANG.
10.
Velké JIN přitahuje velké JANG, malé JIN přitahuje malé JANG.
11.
Extrémní JIN se mění v JANG a extrémní JANG se mění v JIN.
12.
Všechny jevy jsou JANG uvnitř a JIN na povrchu.
NA ZÁVĚR
Význam těchto symbolů je mnohem složitější a abstraktnější. Musíme si uvědomit, že ve vesmíru musí existovat rovnováha a tu udržují tyto dvě síly. Bez rovnováhy by to nešlo. Proto by měla existovat tato rovnováha i v nás, ale to ne vždy jde;)
PS: čerpala jsem ze stránek http://www.empatia.cz/astrologie/jinjang.htm

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Najdise.cz - Horoskopy